reklama@azetmedia.cz
Neděle, 16 června, 2024
Rady a tipy

Jak na pojištění bytu?

pojišťovna

Sjednat si pojistku na domácnost je v dnešní době snadné. Ale sjednat si takovou, která opravdu bude krýt veškerá rizika, už bývá kumšt. Na co si musíte dát pozor při sjednávání pojištění domácnosti? Jaká nebezpečí může smlouva skrývat? Důležitými faktory při sjednávání pojistky na domácnost jsou rozsah krytí, pojistná částka, správnost a aktuálnost údajů. Podcenit tyto náležitosti často znamená neuhrazení ze strany pojišťovny vzniklé škody nebo snížení pojistného plnění.

Rozsah krytí

Podepíšete smlouvu, pojištěno máte, tím to pro vás končí. Chyba. Před uzavřením pojistky si pořádně přečtěte, čeho se vůbec pojištění týká. Zda sjednáváte pojištění bytu nebo nemovitosti, protože obě pojištění kryjí zcela odlišné škody a podle pojišťoven se jedná o jednu z nejčastějších chyb při sjednávání majetkového pojištění. Máte vybraný správný produkt, nyní si dobře zhodnoťte možná rizika a jejich krytí. Většina pojištění je nabízena v rámci balíčků, přesvědčte se, co je ještě v jeho rámci a na co je nutné připojištění.

Pojistná částka

Pojistná částka je hodnota, na kterou je byt a jeho vybavení pojištěné. V případě menší hodnoty vám v případě škody samozřejmě vyplatí pojišťovna nižší částky, které nemusí pokrýt náklady na nové zařízení. V případě požáru, kdy vás oheň připraví téměř o vše, se může jednat o statisícové částky, pojistné plnění však bude jen částečné. Jinou možností než složité oceňování je uzavření pojištění bytu online na základě plochy nemovitosti v m². V tomto případě není nutné oceňovat majetek, pojistná částka je navržena paušálně.

Nezapomeňte uvést správné údaje

Sice to zní jako neobvyklý problém, ale pojišťovny se často setkávají s chybným místem pojištění a adresy. Věnujte proto vyplněním správných údajů pozornost, v případě škody totiž vzniklou škodu pojišťovny v těchto případech nehradí vůbec. Současně dbejte na aktuálnost údajů nejen o majetku, ale např. i změně vlastnictví nebo spoluvlastnictví. Pro většinu z nás je to samozřejmé, ale málokdo si najde čas pojistnou smlouvu aktualizovat. Je to blbost, ale může vás vyjít pěkně draho. Mimochodem pojištění proti blbosti bývá součástí majetkového pojištění nemovitosti, jedná se o pojištění odpovědnosti občana za škodu způsobenou v běžném životě, může mít dokonce celosvětovou platnost a vztahuje se na všechny členy vaší rodiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Top Reviews

Video Widget

gallery