reklama@azetmedia.cz
Neděle, 16 června, 2024
Interiér

U rozkládací sedačky vsaďte na kvalitní mechanismus a odolnost

sedací soupravy

Pokud nemáte v bytě místo navíc a šetříte každý kout, dost možná bude také nutné spokojit se na spaní jen s rozkládací sedačkou. Faktem je, že vám rozkládací pohovky Praha mohou ušetřit hodně místa. Jenže jak takovou sedačku vybrat, pokud na ní chcete spát skutečně každý den?

Zásadní je kvalitní rozkládací mechanismus

Rozkládací sedačku budete rozkládat a zase skládat každý den, proto se v prvé řadě zaměřte na kvalitu a praktičnost rozkládacího mechanismu, respektive celé konstrukce. Vždy volte raději konstrukci z masivu nebo kovu. Sice to bude samozřejmě dražší řešení, ale máte jistotu, že něco vydrží. Určitě pamatujte i na to, zda dovedete pohovku rozložit sami, nebo je k tomu zapotřebí dvou lidí – ne vždy budete mít někoho po ruce, aby vám pomohl.

Na matraci nešetřete

Stejně jako u klasické postele, je třeba zaměřit se na výběr skutečně kvalitní matrace. Volte ideálně matraci z polyuretanové pěny, která má objemovou hustotu minimálně 30 kg/m3. Taková matrace se jen tak neproleží a bude vám při spánku poskytovat dostatečnou oporu. V sedačkách také absentují lamelové rošty, takže se ujistěte, že má sedačka alespoň pevné pružiny. Sedací soupravy Praha by měly poskytovat dostatečnou oporu a nikde by nemělo nic vrzat ani skřípat.

Jak budete sedačku udržovat?

Na rozkládací sedačce asi plánujete spát denně, takže se určitě zamyslete i nad náročností údržby. Ideální se mohou jevit ty pohovky, u kterých lze potah kdykoliv sundat a vyprat, případně nechat vyčistit v čistírně. Některé gauče dnes také mají s povrch Aquaclean, který stačit jen občas vyčistit vodou. Pokud budete sedací soupravu pravidelně impregnovat, bude po dlouhou dobu před špínou chráněná. Impregnace totiž dovede obalit jednotlivá vlákna a zabraňuje tomu, aby se do nich špína zažrala. Čištění je pak skutečně hračka a nemusíte se bát násilného drhnutí.

 

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Top Reviews

Video Widget

gallery