reklama@azetmedia.cz
Neděle, 16 června, 2024
Hobby / zahrada

Kvalitní nůž je praktický pomocník, který vám nesmí chybět. Jaký vybrat?

kuchyň
Zdroj: Kuznetsov Alexey / Shutterstock.com

Existují nože, a potom existují také kvalitní nože. Mezi takové kvalitní a zároveň rovněž univerzální nože patří bezpochyby nůž švýcarský. Je to typ nože, který přišel na trh již někdy ke konci 19. století. Ve své původní podobě je znám jako důstojnický nůž, z čehož vyplývá, že byl používán zejména příslušníky švýcarské armády. Nůž se však nakonec dočkal mnohem vyšší popularity, přičemž jej začala používat široká veřejnost.

Pomocník, kterého můžete mít všude sebou

Rozšíření švýcarského nože přišlo především s tím, jak se přidaly do jeho repertoáru další vychytávky. Máme teď na mysli třeba šroubovák, otvírák nebo dvojce čepelí, tedy menší a větší čepel. Vybavenější modely nabídly třeba také lupu, pinzetu ale případně také pilník na nehty a jiné vymoženosti. Dodnes se nože ve výbavě mohou výrazně lišit. Pro tradiční švýcarské nože je charakteristické, že na nich najdete švýcarský kříž a měly by mít také červenou barvu. V současnosti se ale využívají nejrůznější designy a barevná provedení. Tou pravou charakteristikou švýcarského nože totiž není ani tak vzhled, jako:

  • Univerzální použití
  • Praktická funkčnost

Právě vysoká univerzálnost je důvodem, proč má tento nůž tak široké uplatnění. V současné době jej využíváme často třeba na výletech nebo na túrách, ale může vám přijít vhod také kdykoliv doma, v dílně nebo v garáži. Nabízí toho totiž tolik, že máte téměř vždy jistotu, že v něm najdete tu správnou pomůcku pro momentální situaci. Kromě toho je velice kompaktní, a tudíž je opravdu skladným řešením.

Japonská kvalita

Nejsou to ale pouze švýcarské nože, které obdivují svou kvalitou. Mezi tradiční výrobce nožů se řadí také Japonci. Precizní japonské nože se vyznačují vysoce kvalitní čepelí. Můžete se spolehnout také na kvalitu rukojeti, které mohou být i z vysoce odolných kompozitních materiálů. Široká je zejména nabídka kuchyňských nožů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Top Reviews

Video Widget

gallery