reklama@azetmedia.cz
Úterý, 16 července, 2024
Hobby / zahrada

Živé ploty z tůjí jsou hitem a péči o ně zvládne každý zahrádkář

živý plot tůje

Živé ploty jsou v současné době velmi populární a lze je využít prakticky kdekoliv. Zahrada olemovaná živými rostlinami působí honosně, moderně a svěže. Velmi oblíbenou rostlinou, která se k tvorbě živých plotů využívá je tůje. Živé ploty působí esteticky úchvatně, ale je nutné myslet na to, že je třeba jim věnovat dostatečnou péči. Přerostlý či poničený živý plot přeci jen nepůsobí přívětivě.

Výhody živého plotu

Bezesporu hlavní výhodou živého plotu je fakt, že si zajistíme v bezprostřední blízkosti našeho obydlí dostatek zeleně. Zahrada oplocená živým plotem z tůjí bude vypadat lépe a také nám poskytne dostatek soukromý. Finanční náročnost pravidelné údržby zeleně není tak náročná jako v případě použití např. dřeva. Péči je ovšem důležité nezanedbávat, protože jedině tak si zajistíme ten nejlepší estetický efekt.

Co obnáší pravidelná péče o živý plot z tůjí?

Jak již bylo zmíněno výše, o živý plot je nutné se pravidelně starat. Jednak můžeme hovořit o zastřihování, ale také o kontrole stavu jednotlivých rostlin. Tůje zastřihujeme do požadované výšky a šířky. Pokud bychom zastřihování neprováděli, mohou dorůst až do výšky 4 metrů. Ideální výška pro živý plot je okolo 2 metrů. Šířka závisí samozřejmě na našich požadavcích, měla by však být po celé výšce jednotlivých rostlin stejná.

I tůje mohou mít různé nemoci či nedostatek živin

Krásná a zdravá tůje má jedinečnou zelenou barvu. Pokud je něco v nepořádku, může začít reznout a v tomto okamžiku bychom měli zpozornět. Tůjím může uškodit nejen nedostatek živin, ale také jejich nadbytek, proto bychom to s hnojením neměli přehánět. Ideální je k hnojení používat dusíkatá hnojiva, a to pouze na jaře. Tůje mohou získat rezavou barvu rovněž díky nedostatku hořčíku, který je možné doplnit ve formě prášku rozpustného ve vodě.

Tyto rostliny mohou být také napadeny nejrůznějšími škůdci, a to například houbami či molovkou. Napadení škůdcem poznáme podle hnědého zbarvení či odumírání tůje. Při sebemenším podezření je vhodné zahájit okamžitou léčbu pomocí vhodného přípravu, který lze zakoupit v zahradnictví, drogerii či hobby marketu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Top Reviews

Video Widget

gallery