reklama@azetmedia.cz
Neděle, 16 června, 2024
Bydlení

Který materiál jídelního stolu je pro vás nejlepší?

jídelní stůl

Jídelní stůl bývá často středobodem domácnosti, proto je důležité vybrat materiál, který je praktický, odolný a hodí se také ke stylu vašeho bydlení. Na výběr máte hned z několika možností. Poradíme vám, jak vybrat správně a co můžete od jednotlivých materiálů očekávat.

Masivní tvrdé dřevo

Přírodní, masivní dřevo se pyšní hřejivým a luxusním dojmem. Tvrdé druhy, jako je akácie, bříza, nebo dub, jsou přirozeně trvanlivé a odolné. Postupem času se barva dřeva, prohlubuje a proměňuje se, ale jisté je, že doma budete mít skutečně jedinečný kousek.

Masivní měkké dřevo

Jde například o smrk a borovici. Je také poměrně trvanlivé, ale bývá snadněji náchylné k poškrábání. Bývá obvykle světlejší než tvrdé dřevo a často má viditelné suky, což se někomu může líbit, ale jiným nemusí.

Dýha z tvrdého dřeva

Působí dojmem přírodního dřeva, ale je kombinována s odolným povrchem, který se snadno udržuje a poradí si i s nešetrným zacházením. Tento stůl má tedy velmi stabilní a pevný povrch, který je mnohem méně náchylný na vznik prasklin.

Melamin

Jde o odolný a snadno udržovatelný materiál. Je ideální zejména pro rodiny s malými dětmi, protože velmi dobře odolává vlhkosti, poškrábání, skvrnám nebo nárazům.

Nohy ke stolu

Součástí pečlivého výběru vhodného stolu je i zvážení toho, jaké bude mít nohy. Nohy k jídelnímu stolu totiž hrají zásadní roli při stabilitě a praktickém využití jídelního stolu. Je třeba si uvědomit, že nejpraktičtější jsou klasické čtyři nohy. Ty dávají možnost stůl maximálně využít a nikomu nebudou zavazet při sezení. Modernější varianty, které kombinují různé tvary a umístění nohou sice působí moderně a neotřele, ale je třeba počítat s tím, že často neumožňují pohodlné sezení v čele stolu. Je potom ke zvážení, kde je vaše priorita a zda máte dostatek prostoru pořídit třeba větší stůl s více designovými nohami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Top Reviews

Video Widget

gallery