reklama@azetmedia.cz
Úterý, 16 července, 2024
Rady a tipy

Účinná ochrana proti ptactvu? Spolehněte se na mechanické zábrany

hroty proti ptákům

Můžeme být milovníci přírody, ale jsou situace, kdy se nám příroda vkrádá do míst, kde o to rozhodně nestojíme. Dobrým příkladem mohou být třeba vlaštovky, které si rády staví hnízda pod římsami u oken a na podobných místech. Určitě nás nepotěší, že náš dům či balkón supluje roli umělé skály. Není to totiž jenom o hnízdě, ale zejména o skutečnosti, že po ptactvu zůstává spousta nepořádku. Podobným případem jsou třeba holubi, kteří nás na rozdíl od vlaštovek dokáží potrápit po celý rok, nejen v době hnízdění. Jak s tímto problémem účinně bojovat, a přitom ptákům neublížit?

Funkční řešení s variabilním využitím

Léta praxe ukázala, je naprosto nejúčinnější jsou v tomto případě mechanické zábrany. Hovoříme o takzvaných hrotech, které mají otupené konce, jež ptákům neublíží. Tato mechanická ochrana proti vlaštovkám je ideální v tom směru, že zabrání samotnému hnízdění. Vlastní hroty lze uchytit na různá místa:

  • Do okapového žlabu
  • Na parapety a římsy
  • Na střešní podhledy

A prakticky na jakoukoliv další plochu, kde potřebujete zabránit tomu, aby zde ptáci hnízdili nebo zkrátka vůbec přistáli. Za stejným účelem můžete také pořídit zábrany proti holubům, kteří svým trusem jinak mohu znečistit velké plochy, různé chodníky, terasy a podobně. Uchycení je stejné, jako v případě ochrany proti vlaštovkám.

Proč zvolit právě mechanické zábrany?

Již jsme zmínili, že hlavním důvodem je zejména vysoká účinnost a skutečnost, že tato ochrana ptákům neublíží. Jedná se o účinnější ochranu, než jsou různé aromatické spreje, které vám nemusí fungovat zdaleka tak dobře. Hroty proti ptactvu se také velmi snadno montují. Buď k tomu můžete využít lepidlo, ať již klasické nebo transparentní, nebo se používají rovněž šrouby, pokud je to na dané ploše vhodný způsob uchycení a nepoškodí se tím podkladový materiál.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Top Reviews

Video Widget

gallery