Plovoucí podlahy jsou nepochybně nejpěknější. Výborně umí doladit jakýkoliv interiér. Jak už to ale bývá, za všechno se platí. Za krásu plovoucích podlah zaplatíte trochu náročnější údržbou. Kdo chce, aby jeho plovoucí podlaha dlouho sloužila a zachovala si svůj úžasný půvab, musí o ni svědomitě pečovat.
Běžné čištění podlahy byste měli provádět pravidelně pokud možno v co nejmenších intervalech. Plovoucí podlaha je velmi náchylná na poškrábání. Větší nános špíny by ji mohl snadno poničit! Proto byste ji měli svědomitě zametat již po několika dnech nebo dokonce obden, i když špína možná ještě není (obzvlášť v pánských očích) tak hrozná.
Při použití mokrého hadru či mopu myslete na to, že byste neměli nechávat plovoucí podlahu zbytečně mokrou. Pokud zůstane pouze vlhká, nemusíte si s ní dělat starosti, bez obav ji nechejte volně uschnout. Hodně mokrou podlahu raději usušte – nejlépe jemným hadrem z mikrovlákna. Pozor si dejte také v případě, že něco rozlijete. Je více než důležité nečistotu okamžitě utřít. Zapomeňte na „to se časem uklidí“. Mohlo by se vám to vymstít.
Buďte na svou plovoucí podlahu hodní a nevystavujte ji chemikáliím. Na svou kůži byste si také přece neaplikovali kdo ví co, a už vůbec by vás nenapadlo to „kdo ví co“ jíst. Plovoucí podlaha je citlivá, drsné chemické prostředky by ji mohly ublížit. Používejte výhradně ty, které jsou určeny k ošetřování plovoucích podlah, nebo sáhněte po přírodních produktech. Že jsou drahé? Ale kdepak! K čištění vám bohatě postačí roztok vyrobený z octu a jedlé sody. Výdajů za tyto suroviny si vaše peněženka ani nevšimne.
Čas od času, v závislosti na vytíženosti vaší podlahy, byste měli podlahu ošetřit vhodným leštidlem. S přesným postupem vám poradí návod na konkrétním výrobku. Obvykle se nanáší ve dvou vrstvách pomocí vlhkého hadru.