reklama@azetmedia.cz
Úterý, 16 července, 2024
Bydlení

Na co si dát pozor při zařizování kuchyně

kuchyně

Bílá nebo barevná? Lesk nebo mat? Zařizování kuchyně je zábavné, můžete do ní vdechnout svůj životní styl a vytvořit si vlastní design. V čem často ale hodně lidí chybuje, že se příliš soustředí na vzhled nebo výběr spotřebičů a nepřemýšlejí dopředu, jakým způsobem budou v kuchyni trávit čas. Mohou tak vzniknout chyby, které se projeví až při aktivním používání.

Pracovní plocha

Více než samotným vařením trávíme čas přípravou jídla. Aby to šlo dobře a pohodlně, potřebujeme mít okolo sebe dostatečně místa a pracovní deska by neměla být příliš nízko. Vyzkoušejte si v kuchyňském studiu, jaká výška by vám vyhohovala, ideální výšku změříte tak, že se postavíte k desce, ohnete ruce v loktech a od loktů odečtete 15 cm. Také myslete na to, že kuchyň by měla být rozdělena do 3 sektorů (mycí, pracovní a varný) a okolo mycí a varné části by mělo být dostatek pracovní plochy. Varná deska by měla mít po obou stranách prostor alespoň 40 cm, pokud je to možné. Také dávejte pozor na to, aby horní skříňky nebyly příliš vysoko ani nízko od linky. Není také dobré se snažit za linku a další materiály co nejvíce ušetřit, levné materiály se rychle ničí. Berte to tak, že investice je alespoň na 10 let, tak si zkuste celou částku rozpočítat na den.

Skladování

Nikdo nechce kuchyň, kde je pořád nepořádek a kde nemůžete nikdy nic najít. Dejte si proto záležet nad plánováním úložných prostor – před designem dejte přednost praktičnosti, aby se veškerá výbava dala uložit a měla své místo. Když nevytvoříte úložný prostor pro malé spotřebiče, budou vám zabírat místo na pracovní desce vám budou překážet u přípravy jídla. Také dávejte pozor, aby šly dobře otevírat všechny dvířka a šuplíky a vzájemně se neblokovaly. Často chtějí lidé při zařizování kuchyně na skříňkách ušetřit nebo se prostě rozhodnou pro otevřené poličky. Pozor na to, příliš otevřených prostor se těžko udržuje a kuchyň vypadá nepořádně, navíc se na nádobí chytá prach.

Další věci k zamyšlení

V kuchyni se může projevit spousta dalších chyb, které sice už nejsou tolik omezující, ale je dobré se nad nimi také zamyslet. Třeba osvětlení by mělo být dostatek a také několik druhů, jinak působí kuchyně trochu sterilně. Také se zamyslete, kam přijde koš na odpadky – ideální je ho schovat do skříňky, pokud na to nezbyde místo, tak alespoň někam do rohu, aby nepřekážel. Jestli hodně využíváte mixér, kávovar, toastovač nebo jiné malé spotřebiče, je potřeba jim zajistit dostatek zásuvek.

Když víte, na co si dát pozor, půjde vám plánování kuchyně lépe a bude se vám v ní dobře vařit mnoho let!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Top Reviews

Video Widget

gallery